Kilka słów o…

Iluzjonista Rafał Mulka urodził się 03.03.1976r w Bielsku - Białej.

Pracę zawodowego iluzjonisty rozpoczął w październiku 1996r.

Pierwsze 10 lat pracy poświęcił przede wszystkim na doskonalenie warsztatu, budowanie repertuaru, zdobywanie doświadczenia zawodowego na bazie małych form artystycznych skierowanych do widowni dziecięcej . Etap ten został zakończony współpracą z Wydawnictwem Koga i wydaniem płyty DVD w formie kursu " Magia – sekrety iluzji ".
Następnie przyszła pora na rozszerzenie działalności czyli przedstawienia ukierunkowane w stronę widzów dorosłych podczas eventów, imprez firmowych, integracyjnych oraz kontynuację pracy związanej z programami dla widowni dziecięcej i rodzinnej jednakże już w większym zakresie .

Podsumowaniem 15 lat pracy zawodowej był udział w IV edycji popularnego programu telewizyjnego Mam Talent do którego iluzjonista samodzielnie opracował i wykonał autorskie efekty magiczne zaprezentowane w półfinale programu.

Obecnie to już 21 lat pracy zawodowej związanej nie tylko z realizacją kilku tysięcy przedstawień, obejmujących różne formy działalności artystycznej, m.in. przedstawienia sceniczne, programy plenerowe, mikroiluzję, ale także spotkania warsztatowe, opracowywanie efektów magicznych dla potrzeb teatralnych – współpraca z Teatrem Dramatycznym w Kaliszu oraz Teatrem "Witkacy" w Zakopanem i telewizyjnych np. TVN czy TV Sfera na zlecenie której została przygotowana oprawa artystyczna X Jubileuszowej Gali "Obiektywy Sfery" obejmująca nie tylko część artystyczną, lecz także opracowanie efektów w trakcie których osoby prowadzące tą Galę w magiczny sposób pojawiały się, znikały lub lewitowały.

Ostatnie lata zaowocowały także kolejnymi przedsięwzięciami artystycznymi zarówno wirtualnymi takimi jak "Akademia Magii" czyli projekt związany z nauką czarowania prowadzony za pośrednictwem portali takich jak YouTube czy Facebook , który skupił kilkanaście tysięcy fanów oraz ponad 5 mln. widzów, jak również w pełni realnymi czyli współpracą z Parkiem Rozrywki Rabkoland w Rabce Zdroju i stworzeniem Teatru Magii "Hokus Pokus", w którym w letnich sezonach zaprezentował prawie 600 przedstawień dla ponad 50 tysięcy zadowolonych widzów, których opinie niejednokrotnie sugerowały, iż jest to "najlepsza atrakcja tego Parku".